
Viidennet kotipihakirppikset 17.5. Mukana 50 pihaa!
KOTIPIHAKIRPPIKSET viidennen kerran!
50 kotipihaa ilmoittautui mukaan! Nyt on jälleen teuvalaisten kevään avaus ja kirppisväen suuri kansanjuhla 17.5.25 klo 10-16. Osa pihoista avoinna myöhempäänkin ja myös sunnuntaina.
Pihoja on paljon Teuvan keskustaajaman alueella sekä lisäksi reuna-alueilla, kuten Komsissa ja Riipissä!
Kauhajoelta tulevat saavat maistiaiset jo Riipinkylässä, Karijoelta tulevat Komsissa ja Kaskisten suunnasta tulevat Perälässä.
Vaasan suunnasta tuleville on kirppis jo 5 km ennen kirkonkylää ja sitten saavutaankin jo kylälle!
Ilmapalloin merkittyjä pihoja näkyy useassa suunnassa ja kannattaakin kurvata heti pihaan, ennen kuin parhaat tavarat menevät päältä!
Vanhan kunnantalon puistossa on yhdistyksen kartanjakopiste ja buffetti makkaroineen sekä useita myyjiä. Ellet halua koko päivää navigoida kännykällä, niin hae ensin paperikartta/tavaraluettelo puistosta. Karttoja on myös myyjillä muutamia, joten voit aloittaa kirppiskierroksen mistä pihasta tahansa. Suosittelemme kuitenkin ottamaan kuvan kartasta.
Tavaraa on mielin määrin pihoissa, katoksissa ja liivereissä ja jos sattuisi kevätsade yllättämään, niin melkein joka pihassa on sadesuojaa, joten älä jää kotiin, tästä se kevät alkaa! Huilitaan sitten taas talvella!
Pihakirppikset järjestää Teuvan Omakotiyhdistys ry:n talkooporukka
Katso kotisivuiltamme ja Facebookista tarkemmin!
Teuvan Omakotiyhdistys ry
Hinta
Tapahtuma on maksutonPaikka
Teuva
Teuvan kunnan alue
Osoite
Teuva, 64700, Teuva
Tapahtuman järjestäjä
Teuvan Omakotiyhdistys ry
teuvanomakotiyhdistys@gmail.com
050 4121 120